Prezydent Leszna o budowie łącznika Gronowo - Rondo Antoniny

i

Autor: TS

Inwestycje drogowe

Akt notarialny podpisany. To pierwszy krok do budowy łącznika na Gronowie

2024-11-22 13:07

Prezydent Leszna poinformował o podpisaniu aktu notarialnego dotyczącego nabycia działek od PKP. Bez tego dokumentu rozpoczęcie budowy łącznika Rondo Antoniny – Gronowo byłoby niemożliwe. Kolejnym krokiem będzie wykup gruntów.

To pierwszy krok do budowy łącznika Gronowo - Rondo Antoniny

Łącznik z Gronowa do Ronda Antoniny ma rozładować korki na dzielnicy, szczególnie na ulicy Gronowskiej. O budowie łącznika mów się od wielu lat. Teraz inwestycja nabiera rozpędu. O pierwszym kroku do jej rozpoczęcia poinformował w czwartek na sesji Rady Miasta Leszna, prezydent Grzegorz Rusiecki.

15 listopada, w Poznaniu w obecności przedstawicieli PKP podpisaliśmy akt notarialny, na mocy którego Miasto Leszno nabyło działki po byłej bocznicy kolejowej w Grzybowie. To jest ostatni element, który ograniczał i uniemożliwiał realizacje budowy łącznika do Gronowa. Myślę, że dla mieszkańców Gronowa, dla całego miasta jest to bardzo dobra informacja. W przyszłym roku czekają nas wykupy gruntów a w kolejnych latach realizacja tej inwestycji - mówił Grzegorz Rusiecki, prezydent Leszna. 

Jak wygląda projekt budowy łącznika Gronowo - Rondo Antoniny?

Łącznik o długości 1,2 km połączy Gronowo z Rondem Antoniny. Projekt zakłada budowę pełnowymiarowej jezdni o szerokości siedmiu metrów. Na nowych skrzyżowaniach powstaną ronda, a inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia.

Koszt realizacji wyniesie 20 milionów złotych. Miasto planuje uzyskać na tę inwestycję dofinansowanie. Łącznik ma być gotowy przed końcem kadencji obecnego prezydenta.

Piotr Szumowski: Pacześ i Lotek sprzedają stadiony. Dlaczego nie grają w filmach? | Mellina

QUIZ. Czy znasz dobrze polskie miasta? Rozpoznaj je po symbolicznym miejscu!

Pytanie 1 z 4
Autor tego zdjęcia zrobił je:
Hejnalista