Piłka nożna

Dwa zwycięstwa i porażka

2024-03-25 13:50

Po raz drugi w tym roku o punkty walczyli piłkarze IV ligi. Miniona kolejka udana była dla klubów z Leszna oraz Kościana. Porażką zakończył się z kolei wyjazd Korony Piaski do lidera tabeli.

Udany rewanż Polonii 1912 Leszno

Polonia 1912 Leszno po remisie na inaugurację wiosny w Tarnowie Podgórnym koniecznie chciała wygrać i zrewanżować się za porażkę z I rundy w Łobżenicy. Rewanż był skuteczny. Już w 13 minucie piłkę pod poprzeczką umieścił Damian Nowak. 11 minut później Polonia ponowiła atak, wyłuskując piłkę na połowie rywala, a Skrzypczak strzałem zza linii pola karnego podwyższył na 2:0. Po zmianie stron w 74 minucie Nowak pięknym strzałem głową zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu, podwyższając na 3:0, a na koniec spotkania wreszcie do siatki potrafił po kolejnej próbie trafić Gendera i wszystko zakończyło się okazałym 4:0.

Wygrana Obry 1912 Kościan

Skromniej, ale jednak 2:1 wygrała też Obra 1912 Kościan, ogrywając Mieszko Gniezno. Prowadzenie Obrze dał w 26 minucie Łakomy, ale rywal wyrównał w 56 minucie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów nieustępliwość gospodarzy została nagrodzona w 89 minucie bramką Rudawskiego, który ustalił wynik spotkania na 2:1.

Korona Piaski w strefie spadkowej

Najtrudniejsze zadanie miała Korona Piaski, która gościła u lidera rozgrywek – Lipna Stęszew. Pomimo ambitnej postawy ,,Koroniarze” ulegli rywalowi 1:0 i pozostają w strefie spadkowej.