awans

Autor: YT/GI Malepszy Arth Soft Leszno

Jest półfinał Pucharu Polski!

2024-03-07 6:54

GI Malepszy Arth Soft Leszno z historycznym awansem do półfinału Pucharu Polski. Pomimo osłabienia i wykartkowanych dwóch zawodników nasza drużyna nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z AZS UW Wilanów, wygrywając 6:1.

Na takim etapie w Pucharze Polski zespół trenera Tomasza Trznadla jeszcze nie był. W lidze z zespołem z Warszawy szło bardzo ciężko. Tutaj, mimo braku Kolesnykova oraz Malyshko poszło nad podziw pewnie, choć przez 7 minut gospodarze nie mogli złamać defensywy rywala. Jak złamali, to już było łatwiej. W 8 minucie wynik spotkania otwarł Jakub Kąkol, a trzy minuty później podwyższył Kozhemiaka. Prowadzeniem 2:0 zakończyła się pierwsza część spotkania w Trapezie. Bramki posypały się jednak na dobre w ostatnich 10 minutach meczu. Najpierw Siecla podwyższył na 3:0, po czym odpowiedzieli goście za sprawą Lemosa, licząc jeszcze na udaną końcówkę. Na szczęście to nasz zespół panował nad sytuacją i w ostatnich minutach wybił z głowy ewentualny awans gościom. 35,37 i 39 minuta, to dwie bramki Tangarife, a na koniec Konopackiego i wszystko zakończyło się wysoką wygraną 6:1. W najlepszej czwórce Pucharu Polski co znamienne znalazły się cztery aktualnie prowadzące zespoły w FOGO Futsal Ekstraklasie. W półfinale leszczynianie zagrają z mistrzem Polski – Constractem Lubawa, a Rekord Bielsko-Biała z Piastem Gliwice.