pompax

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno bliżej spotkań barażowych o I ligę

2020-02-24 10:57

Leszczynianki bardzo pewnie wypunktowały MUKS Supravis Bydgoszcz 87:47

Rywalki tylko na początku spotkania po dwóch udanych akcjach prowadziły 4:0. Potem wszystko pod kontrolą miały koszykarki z Leszna. Po 10 minutach gospodynie prowadziły 24:11, a do przerwy już 47:22. Słabo wyglądała III kwarta, w której leszczynianki dostosowały się poziomem gry do przeciwniczek. Powrót do skutecznej gry nastąpił w ostatnich 10 minutach wygranych aż (30:13). W efekcie Pompax Tęcza Leszno rozbiła MUKS Supravis Bydgoszcz 87:47.

Wynik jest satysfakcjonujący. Sama gra jednak była szarpana. Momentami wyglądaliśmy naprawdę dobrze, momentami popełnialiśmy szkolne błędy. W meczu było sporo zmian ze względu na czekające nas najważniejsze spotkanie w sezonie i chcieliśmy przećwiczyć różne ustawienia. Musimy poćwiczyć nad skutecznością z otwartych pozycji. Jesteśmy na dobrej drodze. Wszystkie zawodniczki są zdrowe i w dobrych nastrojach będziemy przygotowywać się do spotkania ze Swarzędzem.

mówił Krzysztof Zajc, trener Pompax Tęczy Leszno. Punkty dla miejscowych zdobywały: Plucińska 19, Arczewska 12, Walentowska 9, Skrzypczak 8, Raczyńska 8, Franckowiak 7, Hołtyn 6, Pietrzak 5, Matuszewska 4, Targosz 4, Kuczyk 3, Brambor 2. W środę kolejny mecz, ten najważniejszy. Pompax Tęcza podejmie w Trapezie Lidera Swarzędz.