Zameldowali się w 1/16 finału Pucharu Polski

Futsal

2024-01-15 10:29

Miniony weekend był wolny od spotkań w FOGO Futsal Ekstraklasie, ale na futsalowych parkietach było wyjątkowo tłoczno za sprawą spotkań 1/32 finału Pucharu Polski. Grała też drużyna z Leszna. Z jakim skutkiem?

Los rzucił leszczynian do Lęborka

Zespół z Pomorza dwa sezony wstecz grał jeszcze w ekstraklasie. Spadł jednak z niej i obecnie rywalizuje na parkietach I ligi, grupa północna. Faworytem starcia byli leszczynianie, którzy rozpoczęli jednak to spotkanie nieskutecznie. W 13 minucie, już po drugiej skutecznej kontrze Team Lębork prowadził 2:0 i co ciekawe ten wynik utrzymał się do końca I połowy. Wystarczyło jednak 20 sekund II połowy, by goście z Leszna złapali kontakt za sprawą Ołeksandra Kołesnykova. W 25 minucie do remisu doprowadził Daniel Gallego, a w 28 gości z Wielkopolski na prowadzenie wyprowadził wspomniany już autor pierwszego trafienia, czyli Kołesnykov. Podopieczni trenera Tomasza Trznadla zapanowali nad meczem i zamknęli go kolejnymi dwoma trafieniami. W obu przypadkach ich autorem był Viacheslav Kozhemiaka. Całe spotkanie, które miało jak widać dwa oblicza zakończyło się triumfem GI Malepszy Arth Soft Leszno 5:2, co oczywiście dało awans do 1/16 finału Pucharu Polski.