Piłka nożna

Autor: AB

Derby dla Obry

2024-05-20 12:52

Kolejna seria spotkań w piłkarskiej IV lidze przyniosła nam derby w Lesznie. Zmierzyły się w nich mające po 51 punktów zespoły Polonii i Obry. Wygrali goście, notując 17 z rzędu mecz bez porażki.

Obra Kościan lepsza w derbach

Idealnie w mecz weszli goście, którzy już od 3 minuty prowadzili po bramce Alana Rudawskiego. Dość szyvko, bo w 14 minucie strzałem głową wyrównał Wawrzyniak, a w 31 minucie na prowadzeniu była już Polonia za sprawą gola Michała Klabińskiego. Obra miała jednak w swoich szeregach swojego super strzelca – Tomasza Marcinkiwskiego. Ten tuż przed przerwą doprowadził do remisu 2:2, a tuż przed końcem spotkania, w 88 minucie zadał decydujący cios i Obra wyjechała z Leszna bogatsza o 3 punkty, wygrywając 3:2. To sprawiło, że obie drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. Obra jest teraz piąta, mając 54 punkty, a Polonia pozostała z dorobkiem 51 ,,oczek”

Dodajmy, że okazałe zwycięstwo na wyjeździe odnieśli piłkarze Korony Piaski, którzy w Ostrowie Wielkopolskim rozbili Centrę aż 7:0. Ta wygrana oddaliła zespół spod Gostynia od strefy spadkowej. Teraz jest to już 5 punktów przewagi. Po dwie bramki dla Korony zdobyli: Sworacki i Nowak, a po jednej dołożyli: Draszczyk, Danielczak oraz Piech.