Full wypas. Takie jest nowe auto strażników miejskich z Leszna

i

Autor: SM Leszno

Full wypas. Takie jest nowe auto strażników miejskich z Leszna [FOTO]

2021-04-16 9:44

Bogato wyposażonym samochodem strażnicy wyjeżdżać będą na eko patrole.

Srebrno-niebieski vw caddy wypchany jest różnego rodzaju sprzętem. Wyposażony został m.in. w defibrylator oraz plecak medyczny. Zapakowano do niego także wszystko, co może przydać się w czasie interwencji z udziałem zwierząt.

Montaż zabytkowych wiat na ul. Towarowej w Lesznie

Klatki transportowe, specjalistyczne nosze do rannych zwierząt, trzy rodzaje chwytaków, rękawice do łapania zwierząt czy rękawice antyzakłuciowe - wymienia Dominik Sadowski, komendant Straży Miejskiej w Lesznie. 

Nowe auto pomoże też w walce z trucicielami powietrza i nie tylko.

Pojazd wyposażony został m.in. w kompletny zestaw do pobierania próbek popiołów z palenisk, zestaw fotopułapek, zestaw do mierzenia wilgotności drewna, detektor pyłów PM10, PM2,5 czy miernik do pomiaru poziomu głośności - wymienia D. Sadowski. 

Z nowym autem strażnicy miejscy pomogą też w uruchomieniu samochodów mieszkańców, gdy zimą odmówią posłuszeństwa. Pełną listę wyposażenia samochodu do eko patrolu znajdziecie na https://www.leszno.pl/Do_pomocy_i_do_kontroli_zdjecia.html

W ubiegłym roku Straż Miejska w Lesznie zanotowała 195 interwencji z udziałem zwierząt i blisko 600 kontroli palenisk.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!