​Kacper Mania mistrzem Wielkopolski

Autor: Fb Unia Leszno

Żużel

2024-09-06 8:37

Na torze w Lesznie rozegrano drugą, ostatnią rundę Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski na żużlu. Zawody wygrał Kacper Grzelak reprezentujący klub z Poznania, ale po końcowy sukces sięgnął Kacper Mania z FOGO Unii Leszno.

Młody zdolny

Utalentowany 15-letni zawodnik Byków spisywał się w leszczyńskim turnieju bardzo dobrze. Dopiero w ostatniej serii musiał oglądać plecy swoich rywali. 11 punktów dało mu 3 miejsce w imprezie, ale w końcowym rozrachunku, czyli po dwóch turniejach zwycięstwo i tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Wielkopolski.

Dodajmy, że drugi w generalce był Jakub Żurek, kolejny z leszczynian, który w czwartkowej imprezie na Smoczyku zajął 8 miejsce z dorobkiem 10 ,,oczek” Zawody w Lesznie wygrał Kacper Grzelak z PSŻ Poznań z dorobkiem 14 punktów, a drugi był Gracjan Szostak z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, na którego koncie znalazło się 12 punktów. Ostrowianin zajął w końcowej klasyfikacji miejsce trzecie.

Warto nadmienić, że w tym drugim leszczyńskim turnieju poza już wspomnianymi zawodnikami gospodarzy czwarty był Kuba Wojtyńka, szósty – Emil Konieczny, a dziewiąty Marcel Juskowiak.