Młodzież Wszechpolska z Leszna przekazała postulaty prezydentowi Grzegorzowi Rusieckiemu
Postulaty Młodzieży Wszechpolskiej dotyczą ośmiu dziedzin. O ile pomysły na bezpłatny parking przy szpitalu, zwiększenie ilości darmowych toalet w mieście, tańsze bilety MZK czy umożliwienie rodzicom nie tylko noworodków nocowania w szpitalu wydają się oczywiste, o tyle kolejne punkty z petycji już budzą kontrowersje. Jednym z nich jest rezygnacja w Lesznie z kultu Jana Amosa Komeńskiego.
Komeński przybył do Leszna w czasach, kiedy w Czechach rządzonych ówcześnie przez Habsburgów były prześladowania. Bracia Czescy, którzy w tamtym czasie schronili się w tolerancyjnej Rzeczypospolitej, wytworzyli zupełnie równoległą wobec polskiego społeczeństwa społeczność czeską, która się absolutnie nie asymilowała i kiedy przyszedł czas próby, jakim był Potop Szwedzki, doszło najzwyczajniej w świecie do zdrady. Jan Amos Komeński apelował do Polaków o to, żeby wyrzekli się religii katolickiej i otworzył bramy miasta Szwedom - mówił na konferencji prasowej Piotr Płociniczak, prezes koła Młodzieży Wszechpolskiej w Lesznie.
Polecany artykuł:
Kontrowersyjne postulaty leszczyńskiej Młodzieży Wszechpolskiej
Wszechpolacy w postulatach do prezydenta Rusieckiego umieścili również punkt dotyczący edukacji.
Chcemy zdecydowanego sprzeciwu miasta wobec wszelkiego rodzaju zgubnych, złych trendów ideologicznych w szkołach, takich jak chociażby wprowadzenie tęczowych ideologów z Grupy Stonewall - dodaje Piotr Płocieniczak.
Młodzież Wszechpolska dodała również punkt dotyczący in vitro. Chodzi o cofnięcie finansowania tej metody zapłodnienia przez miasto i przekazanie pieniędzy na dom dziecka i pomoc rodzinom zastępczym.