Koszykarki Pompax Tęczy Leszno poszły za ciosem i wygrały kolejny mecz

2020-11-12 11:10

Po wygranej w Gorzowie pokonały też w zaległym meczy Dijo Maximus Kąty Wrocławskie.

Mecz obu drużyn nie zachwycił, bo sporo obu stronom brakowało do przyzwoitej skuteczności, ale trochę lepiej w tym względzie prezentowały się leszczynianki, które po trafieniu Grabskiej prowadziły na początku spotkania już 7:1. Potem nawet 17:7.

Przez całą kolejną kwartę utrzymywała się właśnie taka przewaga. Na przerwę oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 34:24.

Po zmianie stron dalej lepiej prezentowały się podopieczne trenera Krzysztofa Zajca, które uciekły na 20 punktów. Takich strat ekipa spod Wrocławia nie była w stanie już odrobić. Pompax Tęcza Leszno wygrała ostatecznie 58:41, ale wiele jeszcze do poprawienia w ataku.

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Grabska 14, Walentowska 13 (3x3), Pietrzak 8, Skrzypczak 8, Hołtyn 7 (12 zb), Arczewska 6, Matuszewska 2, Franckowiak 0, Kuczyk 0, Targosz 0, Raczyńska 0.​