Unia Stal

Autor: Unia Leszno

Po bardzo dobrym meczu spadają z ligi

2024-08-12 10:24

Niestety nie udało się żużlowcom FOGO Unii Leszno uniknąć spadku z PGE Ekstraligi. Byki pokazały jednak charakter, bo walcząc do końca omal nie wygrali za pełną pulę z ebut.pl Stalą Gorzów.

Fogo Unia Leszno spadła z ligi

Już przed meczem wiadomo było, że leszczynianom nie uda się utrzymać w rozgrywkach, wszak NovyHotel Falubaz Zielona Góra rzutem na taśmę wygrał domowy mecz z KS Apatorem Toruń. Z Byków jednak nie zeszło wcale powietrze. Wręcz odwrotnie, bo widzieliśmy ogromną mobilizację, pomimo że początek meczu nie był najlepszy. Leszczynianie przegrywali bowiem 9:15. Emocji i wyprzedzeń nie brakowało, tak jak choćby w 4 biegu, w którym Janusz Kołodziej ruszył w pościg i na koniec wyprzedził zaskoczonego Woźniaka. Mecz na pewien czas został przerwany, bo na leszczyńskim sektorze doszło do ,,zadymy” w efekcie której obiekt został pozbawiony kilku siedzisk. Mecz został jednak wznowiony po około 25 minutach. Gdyby ten czas przekroczył 30 minut Byki zostałyby ukarane walkowerem. Po 7 biegu leszczynianie dogonili rywala i było 21:21. Od 9 zaczęli budować już przewagę, ogrywając rywali z reguły jazdą po zewnętrznej. Po przedostatnim biegu, wygranym podwójnie przez Lebiediewa i Zengotę miejscowi wyrównali straty z Gorzowa, prowadząc 50:34. Wydawało się, że Unia może wygrać to spotkanie za pełną pulę. W ostatnim wyścigu w świetnym stylu wygrał Cook, ale bieg nie poszedł po myśli Janusza Kołodzieja, który został z tyłu i nie potrafił odrobić strat. Uniści wygrali 53:37, a więc tyle ile przegrali w Gorzowie, pozbawiając rywala punktu bonusowego, którego nie otrzymała żadna ze stron.

W życiu tak jak w sporcie są lepsze i gorsze dni. Niestety spadamy z ligi. Jednak pokazaliśmy dzisiaj jak świetnie potrafimy ze sobą współpracować. Żałuję tego swojego ostatniego wyścigu, bo mogliśmy wygrać to za 3 punkty.. Od jutra będziemy myśleć o przyszłości. Mam nadzieję, że szybko wrócimy tam gdzie nasze miejsce – powiedział Janusz Kołodziej.

FOGO Unia Leszno – ebut.pl Stal Gorzów 53:37

FOGO Unia: Nazar Parnicki - 1 (0,1,-,-), Janusz Kołodziej - 11 (2,3,3,3,0), Andrzej Lebiediew - 11+2 (2,3,2*,1*,3), Ben Cook - 13+1 (2,2*,3,3,3), Grzegorz Zengota - 10+2 (0,3,3,2*,2*), Antoni Mencel - 3 (3,0,0), Damian Ratajczak - 2 (0,0,2), Keynan Rew - 2 (1,1)

ebut.pl Stal: Martin Vaculik - 7+2 (3,1*,2,0,1*), Jakub Miśkowiak - 7 (1,2,0,3,1), Oskar Fajfer - 3+1 (1,1,1*,0), Szymon Woźniak - 5 (1,0,2,2,0), Anders Thomsen - 9 (3,2,1,1,2), Oskar Paluch - 4+1 (1*,3,0), Jakub Stojanowski - 2 (2,0,0)

Julia Szeremeta: - Mam nadzieję, że teraz i młodzi i starzy zainteresują się boksem