Autor: FB/Polscy Kibice

Kibice

Szacują straty po zadymie na "Smoku"

2024-08-12 9:17

Podczas meczu Unii Leszno ze Stalą Gorzów kibice gospodarzy odpalili race. Gdy interweniowały służby porządkowe, w ich kierunku poleciały butelki i krzesełka. Mecz został przerwany na 15 minut.

Zadyma na meczu żużlowym. Kibice Unii Leszno odpalili race

Niedzielny pojedynek Fogo Unii Leszno z ebut Stalą Gorzów był dla gospodarzy pożegnalnym meczem w PGE Ekstralidze. Byki, mimo wygranej 53:37, spadły z najwyższej klasy rozgrywkowej. Niedzielne zawody obfitowały w walkę na torze, ale niestety również w ekscesy na trybunach. Po szóstym biegu, gdy Fogo Unia wygrywała 19:17, fani Byków odpalili race. Według świadków na trybunach podpalono również szaliki Stali Gorzów. Gdy na stadion weszły służby porządkowe, fani Unii Leszno obrzucili ich butelkami i powyrywanymi krzesełkami. Mecz został przerwany na 15 minut.

Unia Leszno kontra Stal Gorzów - mecz mógł się zakończyć walkowerem dla gości

Spiker poinformował, że jeśli sytuacja na trybunach się nie uspokoi, to zgodnie z przepisami mecz zostanie zakończony walkowerem i goście wygrają 40:0. Rozróbę na trybunach starali się zakończyć zawodnicy leszczyńskich Byków, którzy podeszli pod sektor. Po kilkunastu minutach sytuację udało się opanować i mecz został wznowiony. Dzisiaj (12.08) na Stadionie Smoczyka trwa sprzątanie po zadymie i szacowanie strat.

Znasz historię leszczyńskiego żużla? Sprawdź się w quizie!

W którym roku powstał Leszczyński Klub Motocyklowy?