Prezydent Leszna - Łukasz Borowiak

i

Autor: Facebook

list otwarty

Prezydent Leszna grzmi po skeczu na gali PGE Ekstraligi. Wystosował list otwarty

2023-10-14 15:07

Nie milkną echa wydarzeń, które miały miejsce podczas wtorkowej gali PGE Ekstraligi w Warszawie. Wówczas między oficjalnymi wydarzeniami takimi, jak rozdawanie Szczakieli, były też żartobliwe skecze kabaretowe. Jeden z nich nie spodobał się działaczom Unii Leszno, jak i prezydentowi tego miasta.

Wszystko przez to, co wydarzyło się w trakcie sezonu. Wówczas w fazie zasadniczej PGE Ekstraligi leszczynianie na własnym torze podejmowali Cellfast Wilki Krosno. W trakcie próby toru, na której był Jason Doyle, w tle odtwarzany był fragment popularnego utworu "Money, money, money". Miało to być nawiązanie do ucieczki Australijczyka tuż przed sezonem 2023, gdzie najpierw dogadał się z działaczami Fogo Unii, ale ostatecznie wybrał ofertę z Krosna.

Za to leszczyńscy działacze zostali ukarani. Chodziło PGE Ekstralidze o prowokowane. Co ciekawe, za ten mecz został także ukarany sam Doyle, który po jednym z biegów pokazał miejscowym fanom środkowy palec.

Teraz temat prowokacji wraca, bo jak twierdzą leszczynianie, zrobiła to sama PGE Ekstraliga na wtorkowej gali. Na platformie X (dawnym Twitterze) swoje przysłowiowe trzy grosze wtrącił prezes klubu, Piotr Rusiecki.

85 lat Unii Leszno na archiwalnych zdjęciach i materiałach

Swoje także dorzucił sam prezydent Leszna, Łukasz Borowiak, który wystosował specjalny list otwarty do żużlowych władz

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"