Święta, święta i po świętach, choinki już niepotrzebne. Co z nimi zrobić?

2021-01-12 11:49

Sztuczne drzewko można schować do piwnicy. A co zrobić z prawdziwą choinką? Wystarczy zostawić ją przy śmietnikach.

Święta, święta i po świętach, choinki już niepotrzebne. Co z nimi zrobić?

i

Autor: hak, Radio Eska

Zbiórka świątecznych drzewek, które przestały już cieszyć nasze oko, prowadzona jest na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni wystawić swoje choinki w dniu odbioru śmieci, mieszkańcy bloków przy pojemnikach na odpady ustawione na osiedlach. Pamiętajcie tylko, żeby przed wyrzuceniem świątecznego drzewka ściągnąć z niego ozdoby oraz stojaki czy doniczki. "Zużyte" drzewka zabierze firma odbierająca odpady.

Choinkę z korzeniami można też spróbować posadzić w ogrodzie. A nóż się przyjmie i za rok znów będzie ozdobą świąt.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!