Piłka nożna

Taką kolejkę to rozumiemy

2024-08-16 11:12

Idealnie, lepiej być nie mogło. To była udana świąteczna, trzecia seria spotkań w piłkarskiej IV lidze. Trzy nasze drużyny odniosły komplet zwycięstw.

Świetna kolejka piłkarskich drużyn z regionu leszczyńskiego

Już w środę, a nie w świąteczny czwartek grała Obra 1912 Kościan, która podejmowała będącą bez punktów Jarotę Jarocin. Gospodarze nie rozegrali najlepszego meczu, ale najważniejsze, że zdobyli komplet punktów. W meczu padła jedna bramka, a ich autorem był Alan Rudawski. Obra wygrała 1:0 i jest wiceliderem tabeli.

Polonia 1912 Leszno podejmowała z kolei na swoim boisku Centrę Ostrów Wielkopolski. Poloniści rozegrali bardzo dobre pierwsze 45 minut. Mogli strzelić w nich nawet 5-6 bramek. Strzelili jednak trzy, a po przerwie dołożyli jedną. Wygrali 4:1 po dwóch trafieniach Asaniego oraz bramkach Wosiaka i Skrzypczaka. Z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego grała też Korona Piaski, która gościła na boisku Ostrovii. Podopieczni trenera Sołtysiaka wygrali 2:0 a na listę strzelców wpisali się: Jurga oraz Budzyń.

Kolejne mecze już w niedzielę. Polonia w południe podejmie Victorię Września, a w Piaskach o 17.00 dojdzie do derbów pomiędzy Koroną, a Obrą.