Urzędnicy z Leszna będą pracować krócej. Od 1 lipca 35 godzin tygodniowo

i

Autor: hak

Praca

Urzędnicy z Leszna będą pracować krócej. Od 1 lipca 35 godzin tygodniowo

2024-06-17 9:10

Pilotażowy 35-godzinny tydzień pracy w Urzędzie Miasta Leszna wprowadza prezydent miasta Grzegorz Rusiecki. Zmienią się też godziny urzędowania leszczyńskiego magistratu. Od września pracownicy urzędu zaczynać będą pracę później, niż obecnie.

Urzędnicy będą mniej pracować

Zmiany czasu pracy Urzędu Miasta Leszna oraz pracy urzędników obowiązywać będą od 1 lipca.

W lipcu i sierpniu Urząd Miasta Leszna czynny będzie w poniedziałki od godz. 7:00 do 18:00, a w pozostałe dni w godz. 7:00-14:00. Od września z kolei urzędnicy pracować będą w poniedziałki od godz. 8:00 do 18:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 8:00 do 15:00.

- Bardzo zależało mi na przywróceniu obsługi mieszkańców w poniedziałkowe popołudnia. Dostawałem dużo sygnałów, że jest to potrzebne i ułatwi mieszkańcom załatwianie różnych urzędowych spraw – mówi prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

Tym samym od 1 lipca, decyzją prezydenta miasta, leszczyńscy urzędnicy pracować będą krócej. Nie 8 godzin dziennie, a 7, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego.

- To pilotażowe działanie. Najbliższe miesiące pokażą, czy takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na wydajność i efektywność pracy w urzędzie, np. czy ilość obsługiwanych klientów lub wydanych decyzji nie ulegnie zmniejszeniu itp. Będę to monitorować i analizować na podstawie sprawozdań, jakie przygotowywać będą naczelnicy i kierownicy. W Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej trwa właśnie proces legislacyjny dotyczący zmiany w Kodeksie pracy w zakresie zmniejszenia tygodniowej normy czasu pracy do 35 godzin. Wychodzimy naprzeciw tym zmianom i wkrótce sami przekonamy się, czy są one zasadne. Cieszę się, że to właśnie Urząd Miasta Leszna będzie pionierem 35-godzinnego tygodnia pracy i mocno wierzę w to, że moi pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy – tłumaczy prezydent Leszna.

Inaczej pracować będzie też Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Słowiańskiej w Lesznie. Będzie obsługiwać klientów przez cały rok w godzinach:

  • poniedziałki w godz. 8:00 -18:00,
  • od wtorku do piątku w godz. 8:00-17:00
  • soboty od godz. 8:00 do 15:00.
Euro 2024. Tysiące fanów piłki nożnej w Strefie Kibica w hali Urania

Quiz. „Mundialeiro”, „Koko Euro Spoko”, „Futbol”. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje piłkarskie?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Mundialeiro” Püdelsów. „Mundialeiro, mundialeiro, Brazileiros wygrali pierwszy mecz cztery zeiro. Mundialeiro, mundialeiro...”