Autor: AB

Piłka nożna

Ale seria Obry

2024-05-27 12:15

17 mecz bez porażki. Taką serię mają już piłkarze Obry 1912 Kościan. I tym razem nie dali się zaskoczyć w przeciwieństwie do Polonii 1912 Leszno, która przegrała trzecie spotkanie z rzędu, tracąc bramkę w końcówce spotkania.

Świetna seria Obry Kościan

Obra podejmowała Victorię Września i po trafieniach Słomy i Borowiaka pokonała niewygodnego rywala 2:1, strzelając obie bramki w końcówce. Taki sam wynik padł w Jarocinie, gdzie grała Polonia 1912 Leszno, która prowadziła po trafieniu Pieczyńskiego. Jarota odpowiedziała jeszcze do przerwy, a w 90 minucie drugi raz zaskoczyła bramkarza gości i zdobyła 3 punkty. Polonia kolejny raz daje sobie w końcówce wyrwać punkty, co może niepokoić trenera Karola Misia.

Bez punktów z Chodzieży wróciła Korona Piaski, która do końca walczyła choćby o punkt, ale przegrała 3:2 z miejscową Polonią. Trafienia na swoim koncie zapisali Sierpina z karnego oraz Rerak. W tabeli Obra jest już trzecia z dorobkiem 57 punktów. Polonia szósta – 51, a Korona zajmuje pierwsze bezpieczne miejsce, choć jej przewaga nad strefą spadkową stopniała do 4 ,,oczek”.