Piłka nożna

Bez zwycięstwa na inaugurację

2024-08-05 9:16

Fani piłki nożnej w regionie wreszcie doczekali się inauguracji w IV lidze. Z nowymi nadziejami na dobry wynik rozpoczęły trzy nasze drużyny na tym poziomie rozgrywkowym. Po cichu liczyliśmy jednak na lepszy start, a jak było?

Polonia 1912 Leszno przegrywa na inaugurację sezonu

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Lesznie, gdzie Polonia podejmowała Lipno Stęszew, czyli drugi zespół minionych rozgrywek, zespół, który solidnie się wzmocnił i nie ukrywa, że chce powalczyć o najwyższe cele. Podobnie w tej dość krótkiej przerwie pomiędzy sezonami było w Lesznie. Doszło kilku graczy, którzy mieli wzmocnić i zaostrzyć rywalizację w składzie i dość odważnie zaczęto mówić, że być może to czas, by pomyśleć o III lidze. Spotkanie mogło zadowolić kibiców futbolu, stało na naprawdę dobrym poziomie, ale częściej zagrożenie pod bramką stwarzali goście. To oni też jako pierwsi zaznaczyli swoją obecność w tym meczu, bo w 22 minucie po strzale Kaczmarka objęli prowadzenie. 7 minut później bramkę stadiony świata zdobył jednak będąc w pełnym biegu Konrad Turbański i mieliśmy remis. Niestety jeszcze przed przerwą Jarka dał ponownie prowadzenie gościom. Po przerwie goście umiejętnie się bronili. W efekcie nie dali się zaskoczyć i wygrali w Lesznie 2:1.

Jak rozpoczęły sezon pozostałe drużyny naszego regionu?

Po jednym punkcie na wyjazdach zdobyły pozostałe dwie nasze drużyny. Obra gościła w Ostrowie Wielkopolskim, grając z Ostrowią. Kościaniacy zostali zaskoczeni już w 11 minucie bramką Przybyszewskiego. Długo pracowali na to, by nadrobić dystans. Udało się to dopiero w 76 minucie, kiedy celnie przymierzył Patryk Łakomy. Podobny wynik, czyli 1:1 osiągnęła w Śremie z beniaminkiem – Wartą – Korona Piaski, która też musiała gonić wynik, bo od 40 minuty przegrywała. Wyrównała w 76 minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jakub Nowak.