Szpital w Lesznie chce zawiesić działalność oddziału neurologicznego. Co z pacjentami?

i

Autor: hak

Szpital w Lesznie

Co dalej z neurologią w szpitalu w Lesznie? Znamy stanowisko Samorządu Województwa Wielkopolskiego

2024-06-12 12:11

Z powodu braku lekarzy szpital w Lesznie chce zawiesić od 1. lipca działalność oddziału neurologicznego na okres 3. miesięcy.

Nie ma lekarzy, nie ma oddziału

O planach zawieszenia neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Jana Jonstona w Lesznie informowaliśmy TUTAJ w ubiegłym tygodniu. Dyrektor szpitala Krzysztof Albiński złożył wniosek do Wojewody Wielkopolskiej o czasowe zawieszenie działalności oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym na 3 miesiące, od 1 lipca do 30 września br. Tłumaczył to problemami kadrowymi, brakiem lekarzy do pracy na oddziale. O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy Urząd Marszałkowski w Poznaniu. 

"Z uwagi na fakt, że Oddział Neurologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. Jana Jonstona w Lesznie jest jedynym dla tej części Wielkopolski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego jako podmiot tworzący nie przewiduje możliwości jego zamknięcia. Zobowiązaliśmy Dyrektora Placówki do pilnego podjęcia konkretnych działań, które są konieczne do utrzymania funkcjonowania Oddziału.

Katarzyna Kretkowska, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego nie wyobraża sobie działalności leszczyńskiej lecznicy bez oddziału neurologicznego i deklaruje pomoc dla lecznicy. Nie widzi możliwości zaprzestania działalności oddziału neurologicznego w Lesznie. Ten oddział obsługuje Leszno, Rawicz i jeszcze inne rejony z tej części Wielkopolski. Będzie to duża strata dla pacjentów, mieszkańców tego regionu.

Z tego też powodu kierownictwo podmiotu ma zadbać o to, żeby nie doprowadzić do zamknięcia Oddziału i wrócić do odpowiedniego zabezpieczenia pacjentów. Wskazuję, że to Dyrektor Szpitala jest osobą całkowicie odpowiedzialną za utrzymanie porządku organizacyjnego i skuteczne zarządzanie personelem. Jednakże jako podmiot tworzący zapewniamy o chęci współpracy z kierownictwem podmiotu w zakresie podtrzymania działalności wskazywanego oddziału" - czytamy w odpowiedzi Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, nadzorowanego przez Katarzynę Kretkowską, przesłanej redakcji Radia Eska Leszno.

Wojewoda Wielkopolski nie wydała jeszcze decyzji w sprawie wniosku szpitala.

Włamywał się do aptek w całym kraju. Jego łupem zawsze padało to samo

Quiz. Województwa w Polsce w czasach PRL. Pamiętasz gdzie znajdowały się te miasta?

Pytanie 1 z 15
Które z tych miast nie znajdowało się w województwie tarnowskim?