Cyberpunk i postapokalipsa. W weekend w Rawiczu RawiKon

i

Autor: RawiKon/Rawicka Biblioteka Publiczna

Wydarzenia

Cyberpunk i postapokalipsa. W weekend w Rawiczu RawiKon [PROGRAM]

2024-07-04 14:29

RawiKon, czyli Rawickie Dni Fantastyki odbędą się w sobotę i niedzielę 6 i 7 lipca. Wszystko dziać się będzie w samym centrum miasta – na terenie Rawickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Szarych Szeregów 3. Wstęp na teren konwentu będzie bezpłatny.

Fantastyczny konwent

RawiKon to spotkania z twórcami, warsztaty, konkursy z nagrodami, turnieje, gry planszowe i RPG, koncerty i kino plenerowe, wszystko w klimacie fantastyki. W tym roku odbędzie się 2. edycja konwentu. Przed rokiem tematem przewodnim była słowiańszczyzna, w tym roku dominować będzie świat cyberpunku oraz postapokalipsy. Rawicka Biblioteka Publiczna zamieni się w tych dniach w kilka stref.

- Na parterze budynku znajduje się SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, Sala Spotkań 1 i 2 oraz wejście do Majsterni. Na I piętrze udać się można na Taras, do Sali Spotkań 3 oraz skorzystać z Wypożyczalni dla Dorosłych. Na II piętrze powstała Strefa Malucha oraz Strefa Gier Wideo i Retro Konsol. Na ostatnim piętrze znajdują się Sale RPG, Sale Turniejowe, Games Room oraz Sala Warsztatowa. W czasie trwania imprezy wypożyczanie książek będzie niedostępne – informują organizatorzy konwentu.

Podczas imprezy odbędą się spotkania autorskie, na które zaproszeni zostali: Katarzyna Puzyńska, Michał Gołkowski, Tomasz Grodecki i Kacper Wilk, Ewelina Wyspiańska-Trojniarz, Artur Tojza, Paweł Zbroszczyk, Jakub Bielawski, Paweł Kopijer, Michał Sobociński.

Gośćmi RawiKonu w bloku popkultury i nauki będą: Brody z Kosmosu, Gotri, Michał Ogrodowicz, Marek Kamiński, Ewa Stefaniak i Tomasz Tarnawski.

Miłośnicy filmu będą mogli spotkać: Kamila „Lemie” Lemieszewskiego, Ewelinę Stefańską oraz Spider-Mana Ryszarda Surzyńskiego.

Podczas tegorocznej edycji zaplanowano kilka warsztatów: MANGI z Anną Malikowską, komiksowe z Arturem Hejną oraz szermierki japońskiej.

Szczegółowy program Rawickich Dni Fantastyki w galerii PONIŻEJ.

Więcej informacji o RawiKonie TUTAJ.

Organizatorami RawiKonu są Rawicka Biblioteka Publiczna, przy współpracy Domu Kultury w Rawiczu, Gminy Rawicz i Powiatu Rawickiego oraz Stowarzyszenia FaQHiS i Przemysława Antoniaka.