​Derby pod dyktando Obry

Autor: AB

Piłka nożna

2024-10-07 10:05

Piłkarze Obry 1912 Kościan awansowali na trzecie miejsce IV ligi. Stało się tak po derbowym zwycięstwie nad Polonią 1912 Leszno.

Derbowe starcie w Kościanie zapowiadało się jako hit kolejki. Przed tym spotkaniem Obra była czwarta, a Polonia druga. Miejscowi po wpadce w Ślesinie chcieli się zrehabilitować i wymazać porażkę z beniaminkiem z pamięci. Sztuka ta im się udała.

Już do przerwy po bramkach Łakomego i Sznabla prowadzili 2:0. Polonia szukała okazji do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku. Po przerwie trafiła między innymi w poprzeczkę. Po chwili Obra grała nawet w ,,10”, ale goście nie potrafili wykorzystać osłabienia rywala. Wynik nie uległ zmianie. Obra po zwycięstwie 2:0 powróciła na chwilę na fotel wicelidera. Po rozegraniu niedzielnych spotkań osunęła się jednak na miejsce trzecie, bo swój mecz wygrała Wiara Lecha Poznań, która teraz jest druga. Polonia jest tuż za Obrą. Liderem pozostaje nadal Lipno Stęszew, które gościło w Piaskach. Niespodzianki tam nie było. Już do przerwy goście prowadzili 2:0. W 77 minucie padł jeszcze ,,samobój”, który dał gościom zwycięstwo 3:0.

Dla Korony porażka to oznacza spadek na 11 miejsce w ligowej tabeli.