Strefa Kibica

i

Autor: archiwum/eska.pl

Imprezy plenerowe

Dzisiaj rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Czy w regionie będą działać strefy kibica?

2024-06-14 11:48

Zainteresowanie Euro 2024 jest ogromne. W mistrzostwach zakwalifikowali się Polacy, którzy swój pierwszy mecz zagrają w niedzielę z Holandią. W regionie leszczyńskim będą tylko dwie oficjalne strefy kibica, gdzie będzie można wspólnie kibicować biało-czerwonym. W Lesznie takiej strefy nie będzie.

Strefa Kibica Euro 2024 we Włoszakowicach i Kościanie 

W niedzielę Polska zagra swój pierwszy mecz na Euro 2024. Łatwo nie będzie, bo rywalem biało-czerwonych będą Holendrzy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Na wspólne oglądanie transmisji zaprasza Gmina Włoszakowice. W tamtejszym parku strefa kibica wystartuje o godzinie 14:00. Będzie quiz z nagrodami i strefa gastronomiczna, a potem transmisja meczu.

Strefę kibica przygotował również Kościan, który w weekend ma swoje święto. W jego ramach mecz Polska-Holandia transmitowany będzie na telebimie w parku Kościańskiego Ośrodka Kultury

Strefa Kibica w Lesznie. Czy będzie wspólne oglądanie meczów Euro 2024?

Leszno strefy kibica nie przygotowało. Jak udało nam się dowiedzieć w magistracie, transmisja meczu wiąże się ze sporymi kosztami. Trzeba zapłacić za licencję, za wynajęcie telebimu, nagłośnienie, przygotowanie samej strefy gastronomii. Dodatkowo mecz będzie można obejrzeć praktycznie w każdym ogródku wiedeńskim na rynku, co uczyni główny plac Leszna jedną nieformalną strefą kibica. Z informacji, jakie otrzymaliśmy, wynika, że miasto Leszno nie wyklucza zorganizowania strefy kibica w przypadku, gdyby Polska zagrała w półfinale albo w finale Euro 2024. Czy to jest jednak możliwe?

Polacy na Euro 2016 - 2020 - znasz historię naszej kadry na piłkarskich mistrzostwach Europy? Rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polska po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy?
Polska na Euro