koszykówka

Jednak z drugiego miejsca

2024-03-18 11:06

Z drugiego miejsca do półfinałowych baraży o I ligę przystąpią koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Nasze panie nie zrewanżowały się bowiem zespołowi z Gdyni, przegrywając nad morzem po dogrywce 71:68.

Koszykarki zgrają w barażach jednak z drugiego miejsca

GTK Gdynia okazała się być najbardziej wymagającym rywalem dla leszczynianek. Najpierw zespół ten wygrał w Lesznie różnicą 11 punktów, a teraz zrobił to po raz drugi, choć z trudem, bo po dogrywce. Spotkanie rewanżowe miało zacięty przebieg. Do przerwy o 2 punkty lepsze były rywalki, ale już po III kwartach o 3 punkty lepsze były nasze panie. Gdynianki finiszowały i po 40 minutach doprowadziły do remisu, co sprawiło, że mieliśmy dogrywkę. W niej nieznacznie lepsze okazały się zawodniczki znad morza 12:9, co dało końcowy wynik 71:68. Oba te zespoły wystąpią w barażach, tyle, że leszczynianki przystąpią do nich z drugiego miejsca. Gospodarza półfinałowego turnieju barażowego jeszcze nie znamy, ale wiemy, że odbędzie się on w dniach 27-29 marca.

Kaczyński zeznaje na komisji ds, Pegazusa, posłowie komentują!