Po sezonie

i

Autor: AB

Już po sezonie

2022-06-27 10:26

Za nami piłkarski sezon w lokalnych rozgrywkach piłkarskich. Radość na koniec sezonu nie tylko w Lesznie, ale i pobliskich Wilkowicach.

Piłkarze z Leszna awans i zarazem powrót do IV ligi zapewnili sobie już przed tygodniem. W ostatniej kolejce nie pozostawili jednak też nikomu złudzeń, pokonbując w Rychtalu – GKS 3:0 po trafieniach Bugzela, Piwońskiego oraz Płocharczyka. Na trzecim miejscu rozgrywki w V lidze ukończyła Krobianka Krobia, pokonując w Pleszewie – Stal 5:2. Awans Krobianki był możliwy z tego względu, że zweryfikowano mecz przedostatniej serii. Chodziło o pojedynek Ostrovii Ostrów Wielkopolski z Rawią Rawicz. Ostrowianie wygrali go 3:0, ale okazało się, że w ich drużynie grał nieuprawniony piłkarz. Wynik został zweryfikowany jako walkower dla Rawii, dzięki czemu też Rawia mogła być spokojna przed ostatnim meczem o utrzymanie. Porażka 1:2 na koniec w derbach z Kanią nie miała dla nich większego znaczenia. Z ligą wcześniej pożegnał się PKS Racot, który na koniec został rozbity przez Ostrovię, przegrywając 0:5.

Z awansu cieszą się nie tylko w Lesznie. Tuż za rogatkami miasta są Wilkowice. Drugi zespół okręgówki rozgrywał dwa mecze barażowe o wejście do V ligi. Rywalem byli Zjednoczeni Trzemeszno. Korona wygrała oba mecze po 2:1 i odniosła historyczny sukces. Gratulujemy.