Koszykarze Rycerzy Rydzyna wciąż gromią w rozgrywkach II ligi. Tym razem Sudety

2020-10-05 8:48

Nasz zespół po triumfie w Poznaniu w Junior Basketem 110:50, tym razem rozbił Sudety Jelenia Góra 102:67.

Sudety tydzień wcześniej także efektownie rozpoczęli sezon, wygrywając wysoko z rezerwami Stali Ostrów Wielkopolski. Faworytem byli jednak gospodarze, choć przystąpili do spotkania bez Kamila Chanasa, który cały mecz przesiedział na ławce w związku z kontuzją odniesioną przed tygodniem. Początek musiał być mocno deprymujący dla rywala. Wynik otwarł Maciej Rostalski, a potem dwoma wsadami popisał się Mateusz Bręk i było 6:0. Rywal odpowiedział „trójką” Niesobskiego, ale nie miał w ręku wystarczająco wielu atutów, by podjąć wyrównaną walkę. Podejmował ją tylko wtedy, kiedy trener Rycerzy – Jędrzej Jankowiak wpuszczał na parkiet zmienników. Po I kwarcie było 36:16, a do przerwy 53:33.

Przewaga ta jeszcze wzrosła. W końcówce gospodarze jeszcze przyspieszyli, by dobić do setki. Sztuka ta się udała na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu, kiedy akcję celnym wejściem pod kosz wykończył Gerard Świerczyk. Ostatecznie ekipa z powiatu leszczyńskiego rozbiła Jeleniogórzan, triumfując 102:67.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?