Kolaż

i

Autor: materiały prasowe/TS

Inwestycje w Lesznie

Miliarder inwestuje w Lesznie. To będzie hotel [ZDJĘCIA]

2024-05-21 13:03

W centrum Leszna trwa budowa nowego hotelu. Będzie to obiekt należący do jednej z największych sieci hotelowych w Europie, B&B Hotels. Za budową stoi firma jednego z najbogatszych Polaków - Pawła Marchewki.

W Lesznie powstaje nowy hotel

Paweł Marchewka pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Biznesmen jest twórcą firmy Techland, produkującej gry na konsole i PC. Majątek Marchewki szacowany jest na kilka miliardów złotych. Należąca do biznesmena firma AP Marchewka Investment obecnie buduje dwa hotele: jeden w Kaliszu, drugi w Lesznie.

- Kalisz i Leszno są kontynuacją przyjętego przez nas modelu ekspansji, opartego na przejęciach, konwersjach oraz nowych inwestycjach z deweloperami. Przygotowywane obiekty to przykład naszej współpracy z inwestorami-właścicielami budynków biurowych, w ramach której dostosowują oni swoje nieruchomości do potrzeb naszej sieci, by następnie nam je udostępnić w długoterminowy najem. Dla nas, jako B&B HOTELS, to najlepszy sposób na osiągnięcie założonych celów rynkowych i szybki wzrost w Polsce. O szczegółach obu tych lokalizacji poinformujemy już wkrótce – mówi Jakub Bilik, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający B&B HOTELS Polska.

Hotel w Lesznie powstaje przy ulicy Słowiańskiej. Wcześniej swoją siedzibę miał tam Santander Bank. Hotel będzie miał 5 pięter i 92 pokoje. Ma być gotowy w połowie 2025 roku.

Wypadek na budowie hotelu. Dwóch pracowników spadło z 18. piętra