Młodzież Unii Leszno awansowała rzutem na taśmę

Żużel

2024-06-13 8:58

Duda Investment Ciesiółka Autogroup Unia Leszno wygrała zaległy turniej półfinałowy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu i dosłownie rzutem na taśmę zapewniła sobie udział w finałach.

Turniej rozegrany na leszczyńskim Smoczyku toczył się pod dyktando gospodarzy. Cały zespół pojechał na równym poziomie, bo przy nazwisku każdego z nich pojawiła się ,,dwucyfrówka”. Młodym Bykom być może byłoby trudniej, gdyby nie upadek lidera formacji młodzieżowej Arged Malesy Ostrów Wielkopolski – Sebastiana Szostaka, po którym ten zawodnik mający na koncie dwa zwycięstwa nie pojawił się już na torze. Leszczynianie wywalczyli ostatecznie 46 punktów, wyprzedzając Arged Malesę Ostrów Wielkopolski – 39 punktów, Ultrapur Start Gniezno – 32 i czeską drużynę ACCR, która zjawiła się w 3-osobowym zestawieniu i nie zdobyła choćby punktu, co powiedzmy sobie szczerze jest rzadko spotykane.

Dodajmy, że punkty dla gospodarzy, którzy zapewnili sobie udział w finałach DMPJ zdobywali: Hubert Jabłoński – 14, Antoni Mencel i Kacper Mania po 11 oraz Marcel Juskowiak – 10.

Ale żużel! Uczestnicy 14. Ogólnopolskiego zlotu skuterów Osa na stadionie żużlowym w Lesznie

Quiz piłkarski przed Euro 2024. Rozpoznaj reprezentanta Polski

Ten zawodnik to kapitan reprezentacji Polski, który na co dzień występuje w FC Barcelona...