Radni KO wspierają leszczyńskich motocrossowców

i

Autor: TS Radni KO wspierają leszczyńskich motocrossowców

Motocrossowcy z Leszna czekają na nowy tor. Stary na żwirowni na Zaborowie będzie zlikwidowany. Nowy ma powstać niedaleko ul. Henrykowskiej przy ekspresowej "Piątce"

2021-02-16 10:16

Starania Stowarzyszenia Klub Motorowy Motocross Zaborowo wspierają radni Koalicji Obywatelskiej.

Tor motocrossowy na Zaborowie działa od 25 lat. Powstał jako samowola budowlana. Nie ma homologacji. O tor dbali sami zawodnicy. Sprzątali teren, pilnowali by było tam bezpiecznie. Obecnie teren jest własnością miasta. Magistrat chce zlikwidować tor, a teren sprzedać inwestorom. Motocrossowcy dostali propozycję, by przenieść się na działkę w okolicy ekspresowej "Piątki".

Na te chwilę ta działka już ma przeznaczenie na działalność sportową i rekreacyjną i w to miejsce moglibyśmy przenieść tor. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich: zadowoleni byliby rolnicy, leśnicy, mieszkańcy Leszna no i oczywiście my.

Mówił Łukasz Zaucha, prezes Stowarzyszenie Klub Motorowy Motocross Zaborowo. Teren, o którym mowa jest własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Miasto musiało by go przejąć i przekazać stowarzyszeniu. Motocrossowcy deklarują, że tor w nowe miejsce przenieśliby na własny koszt.

My zbudujemy ten tor siłą własnych rąk, łopat, własnych środków. Nie potrzebujemy na to milionów - dodaje Łukasz Zaucha.

Stowarzyszenie liczy na wsparcie od sponsorów. Ma już wsparcie radnych Koalicji Obywatelskiej. Ci przygotowali w tej sprawie uchwałę intencyjną.

Nasz klub radnych opowiada się za tym, aby nowy tor dla motocrossowców został wybudowany na terenie Leszna.

Mówiła Barbara Mroczkowska z Koalicji Obywatelskiej. Radni miejscy uchwałą zajmą się na najbliższej sesji.

Mieszkańcy Osiecznej sami przygotowali lodowisko