Mateusz Ludwiczak najlepszym zawodnikiem CS Superligi

Nie mają medalu, ale mają najlepszego zawodnika w lidze

2020-10-22 10:34

Speedrowerzyści LKS Szawer Leszno mogą się pochwalić tym, że mają najlepszego zawodnika w CS Superlidze. To kapitan drużyny Mateusz Ludwiczak.

Przypomnijmy, że zespół z Leszna mocno przemeblował i odmłodził skład. Nie obronił mistrzostwa Polski. Przegrał nawet walkę o brąz z Lwami Częstochowa, ale sezon i tak musi zaliczyć na plus. Po takiej rewolucji kadrowej każdy medal byłby niespodzianką. Klub ma się jednak czym pochwalić, bo najskuteczniejszym zawodnikiem Superligi okazał się kapitan – Mateusz Ludwiczak, który zdobył w rozgrywkach 186 punktów. W tej klasyfikacji wyprzedził byłego zawodnika LKS Szawer – Marcina Szymańskiego, zdobywającego po raz ostatni punkty dla klubu z Częstochowy oraz Mikołaja Menza z Orła Gniezno. Obaj zdobyli 4 punkty mniej od zawodnika z Leszna. W czołowej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników ligi na 7 miejscu znalazł się ponadto Patryk Kriger, który wywalczył dla swojego klubu 140 „oczek”. Obu zawodnikom gratulujemy równej, dobrej, a chwilami bardzo dobrej jazdy w zakończonym sezonie.