niższe czynsze głosowanie

i

Autor: e-sesja

Obrady Rady Miasta

Niższe czynsze ale nie dla wszystkich

2023-03-30 14:24

Mieszkańcy MZBK w Lesznie będą płacić mniej, jeśli zarabiają mało. Radni przyjęli uchwałę w tej sprawie. Rajcy głosowali nad dwoma propozycjami. Opozycyjna zakładała obniżkę czynszów dla wszystkich, prezydencka dla najmniej zarabiających. Wygrała ta druga.

Radni Leszna zadecydowali o obniżce czynszów w MZBK

Po podwyżkach mieszkańcy lokali należących do MZBK płacili więcej niż w innych spółdzielniach. W czwartek (30.03) obniżką czynszów zajęli się leszczyńscy radni. Propozycje były dwie. Tę prezydenta miasta Leszna przedstawił Mariusz Suchanecki, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Pan prezydent chce wesprzeć osoby jak najmniej zarabiające i zamierza zwiększyć grono osób, które z tych obniżek korzystać. te obniżki dotyczą osób, które w przypadku gospodarstwa jednoosobowego zarabiają nie więcej niż 2535 złotych, a w przypadku gospodarstwa wieloosobowego 1903 złote.

O obniżkę czynszów zabiegali radni Koalicji Obywatelskiej z Leszna

Projekt Koalicji Obywatelskiej zakładał, że po zmianach mniejsze czynsze płacić będą wszyscy mieszkańcy MZBK. Projekt przedstawił radny Przemysław Górzny.

Nie klasyfikujemy mieszkańców na tych, którzy mają lepszą lub gorszą sytuację finansową. Nasza propozycja przełoży się na średnią obniżkę czynszów o około 70 złotych miesięcznie

Radni większością głosów przyjęli uchwałę przygotowaną przez prezydenta Leszna.

Pirat drogowy prawie potrącił rodzinę