Pierwsze zatrzymania po zadymie na stadionie w Lesznie [WIDEO]

2024-08-14 7:21

Trzech kibiców Unii Leszno zatrzymała policja. Za stadionowe burdy mogą dostać surowe kary. Oprócz 6-letniego zakazu stadionowego grozi im nawet 5 lat więzienia. Policja zapowiada, że będą kolejne zatrzymania.

Zadyma w Lesznie. Kibice Unii odpalili race i atakowali służby porządkowe

Niedzielny mecz Fogo Unii Leszno z ebut Stalą Gorzów był dla gospodarzy pożegnalnym występem w PGE Ekstralidze. Byki, mimo wygranej 53:37, spadły z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zawody obfitowały w walkę na torze, ale niestety również w ekscesy na trybunach. Po szóstym biegu, gdy Fogo Unia wygrywała 19:17, fani Byków odpalili race. Według świadków na trybunach podpalono również szaliki Stali Gorzów. Gdy na stadion weszły służby porządkowe, kibice Unii Leszno obrzucili ich butelkami i powyrywanymi krzesełkami. Mecz został przerwany na 15 minut.

Policja zatrzymała trzech kibiców Unii Leszno

Policjanci z Leszna zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o zakłócenie przebiegu meczu żużlowego 11sierpnia br. pomiędzy Fogo Unia Leszno a ebut.pl Stal Gorzów, poprzez odpalenia wyrobów pirotechnicznych. Teraz grozi im zakaz stadionowy oraz kara nawet do 5 lat więzienia.

12 sierpnia kryminalni z Leszna, zatrzymali dwóch 18 - letnich mieszkańców powiatu leszczyńskiego oraz 17 – letniego mieszkańca gminy Rydzyna, którzy w trakcie odbywającego się meczu żużlowego w miniona niedzielę pomiędzy Unią Leszno a Stal Gorzów, działając wbrew Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych zakłócili przebieg meczu odpalając świece dymne. Kryminalni prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania innych osób, które brały udział w tym zakłóceniu. Już samo wnoszenie tego typu przedmiotów na teren imprezy masowej jest zabronione. Warto mieć tego świadomość wybierając się np. na mecz żużlowy lub piłkarski - informuje Anna Stelmaszyk z leszczyńskiej policji.

Zatrzymanym za burdy na stadionie w Lesznie sąd może rzec zakaz stadionowy nawet do 6 lat oraz karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.