Koszykówka

Pompax Tęcza z porażką. Royal Polonia z wygraną [ZDJĘCIA]

2024-10-28 11:04

Ze zmiennym szczęściem grały leszczyńskie drużyny w rozgrywkach koszykarskich. Żeński zespół Pompax Tęczy przegrał z Wisłą Can Pack Kraków. Piąte zwycięstwo odnieśli za to koszykarze Royal Polonii 1912 Leszno.

Pompax Tęcza Leszno kontra Wisła Can Pack Kraków

Koszykarki z Leszna nie były faworytkami spotkania z Wisłą. Już sam początek nie poszedł po myśli gospodyń, które od początku były zmuszone gonić. Do przerwy nie było źle, bo miejscowe gubiły tylko 6 punktów, ale po zmianie stron niestety zamiast gonić Wisła znów odskoczyła i to na 14 punktów. Sytuacja powtórzyła się jeszcze w IV kwarcie, kiedy strata Tęczy wynosiła zaledwie 5 punktów. W tym krytycznym momencie Wisła ponownie podkręciła tempo i wygrała w Trapezie 78:66. Najskuteczniej w zespole z Leszna znów zagrała Iga Walentowska, zdobywając 18 punktów. Niezłe statystyki miały też: Anna Jasińska – 13 oraz Zuzanna Sklepowicz – 12 punktów.

Piąta wygrana Royal Polonii 1912 Leszno

Dwa punkty zgarnęli za to koszykarze II-ligowej Royal Polonii 1912 Leszno, którzy podejmowali Wiarę Lecha Poznań. Wydawało się, że rywal zostanie zmieciony z parkietu, wszak po 30 minutach leszczynianie prowadzili z bardzo dużą przewagą, która wynosiła 29 punktów. Potem jednak stało się coś trudno wytłumaczalnego. Przez blisko 7 minut Poloniści nie potrafili trafić do kosza. Rywal zanotował serię 22:0 i doszło do nerwowej końcówki. Na 8 sekund przed końcem gospodarze prowadzili zaledwie dwoma punktami. Wtedy Kamil Chanas wykorzystał dwa rzuty wolne i wszystko zakończyło się jednak happy endem i wygraną 68:64. Wspomniany Kamil Chanas był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania, zdobywając 22 punkty, sporo, bo 17 dorzucił Hubert Pabian. Była to piąta wygrana naszej drużyny, która otwiera klasyfikację drużyn w grupie D.

Magda Gessler rozprawia się z hejtem. Chce, żeby były "mandaty za hejt w sieci"