koszykówka

Porażką zakończyli pierwszą część sezonu

2024-01-22 11:48

Koszykarze Royal Polonii 1912 Leszno już przed tygodniem zapewnili sobie udział w dalszej części rozgrywek III ligi. Na mecz do Piły jechali powalczyć. Powalczyli, choć wrócili z niego na tarczy.

W każdej z kwart rywal budował swoją przewagę. W każdej z nich był nieznacznie lepszy. Nie można powiedzieć, że ze strony gości z Leszna nie było walki. Po 20 minutach, czyli do przerwy było tylko 46:41. Po kolejnych 10 minutach ta różnica wzrosła jednak do 12 punktów. Tego nie udało się już zniwelować. KS Basket Piła wygrał z ekipą dowodzoną przez Jędrzeja Jankowiaka 79:63. Najskuteczniej w zespole gości zagrał Filip Taisner, zdobywca 13 punktów. Nasz zespół awansował do dalszej fazy rozgrywek, jednak przystąpi do nich z bilansem 1-3, co już na starcie stawia ich w trudnej sytuacji.