Poznajcie Alfabet ciała ze zdjęć i poduszek

i

Autor: Fb MBWA Leszno

Wystawa MBWA Leszno

Poznajcie "Alfabet ciała" ze zdjęć i poduszek

2023-03-22 13:01

W Galerii MBWA w Lesznie oglądać możecie nową wystawę pt. "Alfabet ciała”. Pokazuje prace nieżyjącej już Natalii LL oraz Agnieszki Basak- Wysoty.

Natalia LL należy do pionierek sztuki feministycznej. Zasłynęła m.in. Sztuką konsumpcyjną - cyklem fotografii i filmów z nagimi kobietami. Kobiece ciało interesuje też Agnieszkę Basak-Wysotę, artystkę związaną z Toruniem.

Ogłoszenie wyników konkursu na siedzibę muzeum w octowni w Lesznie

Agnieszka Basak-Wysota to takie instalacje, prace o charakterze rzeźbiarskim, leciutkie, bo stworzone na bazie poduszek, przetworzonych na fragmenty ciała lub mające przypominać fragmenty ciała. Obie artystki uciekały od takiej estetyzacji, komercjalizacji kobiecego ciała, które było na przestrzeni wielu lat, czy wieków wręcz. Kobieta "przetwarzana" przez artystów była często piękna, albo bardzo zasłonięta, albo odwrotnie. One (od red. - artystki) tutaj na swoich warunkach to ciało kobiece przedstawiają i pokazują ze wszystkimi niedoskonałościami - mówi Marcin Kochowicz, dyrektor Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie.

Wystawa czynna jest do 22 kwietnia w Galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich 5. Wstęp wolny.