Zwolnienia w szpitalu w Lesznie. Będą kolejne?

i

Autor: hak, Radio Eska

Szpital w Lesznie

​„Śmiała koncepcja” na szpital w Lesznie. Ma być przebudowany

2024-05-23 11:35

Obecne obiekty szpitalne mają być zburzone i zbudowane nowe. Plany wobec Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego w Lesznie przedstawił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Zburzą i zbudują

Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. Jana Jonstona w Lesznie uroczyście otwarty został w 1995 roku, po 15 latach budowy. Zapowiadana kilka lat temu termomodernizacja lecznicy miała być największym i najbardziej skomplikowanym remontem w historii szpitala. Teraz pojawiły się nowe plany dotyczące lecznicy. Przedstawił je podczas obrad Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, tuż po wyborze na kolejną kadencję Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

- Swego czasu nie podjęliśmy realizacji termomodernizacji tych obiektów, bo była zagrożona czasowo. Natomiast jest w tej chwili koncepcja, wydaje się bardzo obiecująca, żeby dokonać całkowitej przebudowy szpitala w Lesznie. nie realizując wyłącznie wymiany kwestii dotyczących elewacji, ale tez zbudować nowe obiekty, a stare obiekty po prostu wyburzyć. Wstępnie ta koncepcja została zwizualizowana, ale musi być odpięta w szczegółach do końca - mówił marszałek Marek Woźniak.

Szpital przy ul. Kiepury w Lesznie to kilka połączonych budynków, z charakterystyczną dla dawnych czasów elewacją ze szkła i azbestu. Mało estetyczną i przede wszystkim nieekonomiczną.

Przebudowa szpitala w Lesznie ma być jedną z największych inwestycji w dziedzinie opieki zdrowotnej najbliższych lat.

Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym i MBWA w Lesznie