Podejrzane auto

i

Autor: archiwum/eska.pl Zdjęcie poglądowe

Na sygnale

Uwaga! Jeżdżą po Lesznie i okolicy i robią zdjęcia posesji!

2024-06-20 11:04

Policja potwierdza, że to mogą być włamywacze. Mundurowi apelują - uważajcie szczególnie na ten model samochodu, to nim najczęściej jeżdżą podejrzane typy. Mieszkańcy miasta i okolic skarżą się też na inny problem - zaczepiających i agresywnych obcokrajowców w centrum Leszna.

Podejrzane auta i agresywni obcokrajowcy. Radni powiatowi zwrócili uwagę na narastający problem

W środę (19.06) odbyła sie Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego. Podczas posiedzenia wypłynął temat bezpieczeństwa na terenie powiatu i miasta Leszna. O tym, co niepokoi mieszkańców miasta opowiedział radny Czesław Fedyk.

Mam znajomych, którzy mieszkają na ulicy Grodzkiej i skarżą się, że są coraz częściej zaczepiani przez obcokrajowców, prawdopodobnie Gruzinów lub podobne nacje. Te osoby stają się coraz bardziej agresywne. Również ostatnio była sytuacja ma tzw. plantach na Krasińskiego. Tam pewna pani była dosyć nieładnie zaczepiana.

Radny Fedyk dodał, że nie tylko mieszkańcy Leszna są zaniepokojeni. Także na terenie powiatu dochodzi do dziwnych sytuacji.

Podjeżdżają samochody z tego rodzaju osobami, które robią zdjęcia domów. To zaczyna być taki mały strach dla mieszkańców - mówi Czesław Fedyk.

Podejrzane auta faktycznie pojawiają się w okolicy - potwierdza Remigiusz Leciejewski, Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Na moim terenie też takie sytuacje się dzieją. Radzimy póki co sobie w ten sposób, że mamy grupę na whatsappie, podejrzane auta są fotografowane, czy wręcz była interwencja wygonienia delikwenta z naszego terenu - opisuje Remigiusz Leciejewski. 

Policja w Lesznie wie o podejrzanych autach. Mundurowi radzą uważać szczególnie na jeden model

Informacje o podejrzanych samochodach docierają coraz częściej do leszczyńskich mundurowych. Policja wie o problemie i zwraca uwagę na ważny szczegół.

To jest prawda. Jeżdżą jakieś osoby, pojawiają się samochody. Zwracajcie uwagę na samochody marki Opel. Zazwyczaj stare modele 2000 - 2004 rok. Na terenie Leszna też już mamy duży problem z takimi sytuacjami. Są osiedla gdzie dochodziło do włamań do domów. Okazuje się, że łatwiej jest się włamać w wieżowcu niż na terenie powiatu, gdzie sąsiedzi często obserwują co się dzieje za oknem. W mieście włamywacze potrafią wejść do mieszkania nawet między godziną 12:00 a 14:00. Z analiz, które robi Wydział Kryminalny wynika, że włamywaczami są często osoby, które podróżują po całej Polsce. Samochód, który był widziany w Lesznie przedwczoraj na włamaniu znalazł się na terenie Warszawy. Tak to wygląda. Co do ulicy Grodzkiej - znamy problem, nie jest z nimi łatwo, ale staramy się to ogarnąć - mówił Sławomir Glapiak, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

Policja apeluje do mieszkańców Leszna i powiatu, by każde podejrzane auto kręcące się po okolicy zgłaszać na numer alarmowy.

Quiz. Leszno dawniej. Znasz te miejsca? 10/10 zdobędą tylko najlepsi!

Pytanie 1 z 10
W latach 80-tych XX wieku znajdowała się tam mleczarnia. Dzisiaj w tym miejscu stoi:
Mleczarnia
ESKA - Tak działają hity