Cóż to był za mecz. Skuteczny pościg gospodarzy

Futsal

2024-03-11 8:56

Świetny powrót w meczu odnotowała futsalowa drużyna z Leszna, która nie była faworytem starcia z liderem FOGO Futsal Ekstraklasy – Rekordem Bielsko-Biała. Spotkanie w Trapezie do końca trzymało w napięciu, a zakończyło się podziałem punktów.

Leszczynianie przystąpili do spotkania z liderem tabeli z dużym respektem co się zemściło. W 5, 6 i 11 minucie Rekord trafiał do leszczyńskiej siatki i rozpoczął od szybkiego prowadzenia w Trapezie 3:0. Gospodarzom udało się jeszcze do przerwy odpowiedzieć, ale tylko raz za sprawą Kacpra Konopackiego. W 31 minucie na 2:3 trafił Siecla. Potem trener Tomasz Trznadel musiał podjąć ryzyko, wycofując bramkarza. To się opłaciło, bo w ostatniej minucie cenny punkt zespołowi z Wielkopolski uratował Daniel Gallego. Mecz kapitalny dla kibica, a nagrodą dla fanów halowej piłki w Lesznie był właśnie ten remis.

Zespół trenera Tomasza Trznadla nie po raz pierwszy pokazał charakter, dzięki któremu utrzymał 4 miejsce w tabeli, bo swoje spotkania przegrały drużyny z Bochni oraz Dremana Opole Komprachcice.

Akcja bicia rekordu Guinnessa pod barem Lussi. To najdłuższa zapiekanka na świecie!