koszykówka

Dużo emocji w derbach

2024-10-10 11:54

Dużo emocji dostarczyło derbowe spotkanie koszykarzy w Kościanie, gdzie Remli Obra podejmowała w II-ligowym starciu Royal Polonię 1912 Leszno. Za faworyta uchodzili goście. Owszem, wygrali, ale na zwycięstwo musieli mocno zapracować.

Remli Obra podejmowała w II-ligowym starciu Royal Polonię 1912 Leszno

Spotkanie w zasadzie przez cały czas trzymało w napięciu. Częściej w meczu prowadzili goście z Leszna, którzy przed decydująca kwartą mieli tylko 3 punkty przewagi. W 32 minucie Obra na chwilę odzyskała nawet prowadzenie po akcji 3+1 Nawrockiego, prowadząc 64:62. Jeszcze po chwili było 68:66, ale wtedy serię 11-0 odnotowali goście z Leszna, odjeżdżając na 68:77 po trafieniu Soroki. Obra nie była już w stanie odpowiedzieć, pomimo że do końca się starała zniwelować straty. Ostatecznie te ciekawe derby zakończyły się porażką Remli Obry 79:86.

Dodajmy, że w zespole gospodarzy prym wiedli zresztą eks-leszczynianie. Jędrzej Janowicz zdobył 29 punktów, Adam Nawrocki – 18, a Gerard Świerczyk – 15. Po drugiej stronie barykady najlepiej zagrali: Daniel Soroka – 22, Filip Taisner – 17 oraz Hubert Pabian i Paweł Gałczyński po 10.

W tabeli II ligi, grupa D – Royal Polonia z bilansem 2-1 jest trzecia. Obra w dole tabeli z trzema porażkami na koncie.

Michał Szpak wraca na Eurowizję? Zaskakujące doniesienia!