Koszykówka

Autor: AB

Dwa mecze i dwa zwycięstwa

2024-10-07 12:03

Mają powody do zadowolenia fani basketu w Lesznie. Od zwycięstwa rozgrywki zainaugurowały koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Wygrał też męski zespół Royal Polonii 1912 Leszno.

Emocje na koszykarskich parkietach w Lesznie

Oba spotkania należały do bardzo trudnych. Kibice musieli drżeć o końcowe zwycięstwa. Koszykarki z Leszna podejmowały na inaugurację I ligi KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Wynik przez cały mecz oscylował w granicach remisu. W regulaminowym czasie było 60:60 i o wszystkim zadecydowała 5-minutowa dogrywka. Na szczęście w niej gospodynie wygrały aż 11:3 i całe spotkanie 71:63. Najskuteczniejsze wśród gospodyń były: Iga Walentowska oraz Zuzanna Sklepowicz, które zdobyły po 20 punktów. Byli to: wspomniany: Hubert Pabian oraz Kamil Chanas, które zdobyły po 20 punktów.

Polecany artykuł:

​Derby pod dyktando Obry

Wygrana Royal Polonii 1912 Leszno

Nie mniej emocji było w męskiej II lidze. Po minimalnej porażce we Wrocławiu Royal Polonia podejmowała jednego z faworytów rozgrywek – PGE Turów Zgorzelec. Tu także było nerwowo. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce goście wyszli na prowadzenie 53:51. Ostatnie akcje należały jednak do gospodarzy, dla której trafiali: Soroka i Pabian, ustalając wynik meczu na 60:57. Tutaj także dwóch najskuteczniejszych zawodników zdobyło po 20 punktów. Byli to: Kamil Chanas oraz wspomniany Hubert Pabian.

Małgorzata Rozenek-Majdan z torebką w cenie auta. Ten model ma też Julka Wieniawa!

Quiz: Czy wiesz w jakim kraju Europy leży ta wyspa?