Jechał crossówką na tablicach innego pojazdu. Co mu grozi?

i

Autor: KMP Leszno

Na sygnale

Jechał crossówką na tablicach innego pojazdu. Co mu grozi?

2024-06-11 11:37

Surowe konsekwencje mogą spotkać 28-latka, zatrzymanego przez dzielnicowego z Rydzyny. Jechał motocyklem crossowym na tablicach od innego pojazdu. Jest to przestępstwem, o którym nie wszyscy kierowcy wiedzą.

Nowe przepisy weszły w życie pod koniec ubiegłego roku. Używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu to teraz przestępstwo, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

28-latek został na tym przyłapany przez policję w niedzielę (9 czerwca) podczas rutynowej kontroli w jednej z wsi gminy Rydzyna.

- Prawdopodobnie nie widział o tym 28-latek z powiatu rawickiego, który został skontrolowany przez dzielnicowego. Mężczyzna był zaskoczony i zmartwiony tą sytuacją. Oprócz tego pojazd nie był dopuszczony do ruchu, gdyż nie był zarejestrowany, nie posiadał przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia OC - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

"Nieznajomość prawa szkodzi". Teraz 28-klatek odpowie przed sądem za wspomniane przestępstwo oraz za wykroczenie poruszania się motocyklem niedopuszczonym do ruchu.

Ale żużel! Uczestnicy 14. Ogólnopolskiego zlotu skuterów Osa na stadionie żużlowym w Lesznie

QUIZ. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej - Jesteś fanem EURO? Te pytania potrafią zmylić!

Pytanie 1 z 10
Gdzie odbyło się pierwsze Euro?