Tęcza Leszno

Koszykarki wciąż bez porażki

2024-02-05 12:00

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno nie zwalniają tempa. Pierwszą część sezonu w II lidze przeszły przysłowiową suchą stopą, notując komplet 10 zwycięstw. Finałową rundę rozpoczęły od kolejnej przekonującej wygranej.

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno nie zwalniają tempa

Jak do tej pory nasze panie nie były zmuszone do większego wysiłku i nie zmieniło się to również po pierwszym spotkaniu w rundzie finałowej, w której rywalkami był MUKS Supravis Bydgoszcz. Gospodynie rozpoczęły od szybkiego 7:0, a niemal bezbłędna gra w I kwarcie sprawiła, że przyjezdnym mogły opaść ręce. Po 10 minutach było już 34:11. Ten napór leszczynianek nie zmalał także w kolejnych 10 minutach. W efekcie do przerwy notowaliśmy (59:29). Po zmianie stron była już pełna kontrola nad wynikiem. Na parkiecie pojawiały się zmienniczki. Przewaga nie była już tak wyraźna, choć i tak nie było problemów, by wygrać kolejne odsłony. Niewiele zabrakło, by rzucić setkę. Ostatecznie ten jednostronny mecz zakończył się wygraną 96:58 przybliżającą drużynę z Leszna do I ligi.

Najskuteczniej w zespole z Leszna zagrały w tym spotkaniu Iga Walentowska oraz Wiktoria Skrzypczak, które zdobyły po 18 punktów.

Niemal rozjechał dzieci na pasach, bo nie ustąpił im pierwszeństwa. Wszystko nagrały kamery!