​Kręglarze z Leszna podsumowali sezon. Sukcesów było na pęczki

i

Autor: Fb SKK Polinia 1912 Leszno

Kręgle

​Kręglarze z Leszna podsumowali sezon. Sukcesów było "na pęczki"

2024-06-20 17:40

Dla SKK Polonii 1912 Leszno to był bardzo dobry czas. Zdobyli wiele medali na zawodach mistrzostw Polski, Europy i Świata, ustanowili nowe rekordy.

Druga kręglarska gala

To była druga gala kończąca sezon w historii młodego SKK Polonia 1912 Leszno. Wszystkich osiągnięć klubu w sezonie 2023/2024 nie sposób zliczyć.

- Dlatego skupiamy się tylko na medalach Mistrzostw Polski. Jest łatwiej to wszystko wyliczyć. 26 medali Mistrzostw Polski, w różnych kategoriach i różnych konkurencjach. 6 medali Mistrzostw Europy i 6 Mistrzostw Świata i to najbardziej cieszy, że tu już się powoli "przebijamy". Jesteśmy młodym stowarzyszeniem i nasze dzieciaki, nie tylko dzieciaki, bo i nasi seniorzy się po prostu nam otwierają - mówiła dziennikarzom zadowolona z sukcesów klubu Beata Włodarczyk, prezes SKK Polonii 1912 Leszno.

Wśród rekordów warto wymienić nowy Rekord Polski ustanowiony wynikiem 671 kręgli przez Katarzynę Nowakowską. Od 2015 roku należał on do prezes klubu Beaty Włodarczyk.

- Przyjęłam to z radością. Nawet dałam "pozwolenie" na pobicie, ponieważ jeszcze w miesiącu maju odbywały się Mistrzostwa Świata i do tych mistrzostw jeszcze był mój rekord świata. Pozwoliłam Kasi też go pobić, ale nie udało się; będzie miała jeszcze okazję. Niestety ktoś inny pobił, także nie jestem już aktualną rekordzistką świata. Ale myślę, że to wszystko przed naszymi zawodniczkami i zawodnikami  - mówiła B. Włodarczyk.

Największe sukcesy drużynowe w minionym sezonie to złoto pań i srebro panów.

- Bardziej wydaje mi się, że "smakował" ten srebrny (medal) chłopaków, ponieważ był ciężką pracą zwieńczony. Chłopacy długi okres nie mogli się przebić do pierwszej trójki. Brzydko mówiąc, ponieważ dziewczyny były już złotymi medalistkami to tak troszkę nas przyzwyczaiły. Ja sama wiem, jak byłam 15-krotkną Mistrzynią Polski i nie wyobrażam sobie, żeby każdy ten medal inaczej smakował. Każdy po prostu smakuje tak samo - przyznała prezes SKK Polonii 1912 Leszno. 

Najważniejszy cel w nowym sezonie do lepsze wyniki w Mistrzostwach Świata.

Uroczyste podsumowanie sezonu kręglarskiego 2023/2024 odbyło się wczoraj (19 czerwca) w restauracji przy ul. Strzeleckiej. Spotkali się tam wszyscy zawodnicy klubu i ich bliscy, działacze, trenerzy, przedstawiciele władz miasta i partnerzy.

Reprezentacja Polski przed meczem z Austrią

QUIZ Euro 2024. Rozpoznaj piłkarza po oczach!

Pytanie 1 z 7
Na początek coś prostego. Te oczy zna chyba każdy fan piłki nożnej!
QUIZ - rozpoznaj piłkarza po oczach