Jest kolejny rekord frekwencji na pokazach lotniczych Antidotum Airshow Leszno

i

Autor: Mariusz Piątek/Fb Leszno Projekt Miasto

Antidotum Airshow 2024

Pilot F-16 szykuje się do Antidotum Airshow w Lesznie. Jutro lot treningowy nad miastem

2024-06-19 17:35

F-16 z Tiger Demo Team to stały gość pokazów lotniczych w Lesznie. Będzie można go zobaczyć nad Lesznem jutro (czwartek) podczas lotu treningowego, a w pełnej okazałości w piątek i sobotę na Antidotum Airshow. Wiemy, o której godzinie pojawi się nad naszym miastem.

Tiger pokaże pazur

Samolot wielozadaniowy F-16 to jedna z największych i najgłośniejszych atrakcji Antidotum Airshow, organizowanych przez Lotnisko Leszno. Przyleci do Leszna z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach, w zaledwie kilka minut. Będzie leciał nisko, głośno i widowiskowo, czyli tak jak spragniona wrażeń widownia lubi najbardziej.

- Z treningami startujemy już jutro, jednak prawdziwa uczta to pokazy lotnicze w piątek i sobotę. W dniu jutrzejszym trening godzina 20:44. Piątek, sobota pokaz naszego „tygrysa” godzina 20:54. Bądźcie tam z nami! - zaprasza Maciej "Slab" Krakowian, pilot F-16 z Tiger Demo Team, który będzie latał nad Lesznem.

F-16 z Sił Powietrznych RP będzie jednym z pięciu typów odrzutowców, które będzie można podziwiać podczas tegorocznego Antidotum. Oprócz „tygrysa” hałasu narobią także: M-346 Demo Team z Sił Powietrznych RP, Saab SK.60 ze Szwedzkich Sił Powietrznych, dwa Alpha Jety z The Flying Bulls i TS-11 Iskra z Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła. Wrażliwym na hałas i dzieciom polecamy zabrać słuchawki lub zatyczki do uszu.

Tiger Demo Team będzie także "stacjonował" podczas Antidotum na płycie lotniska, we wspólnej strefie z Kamena Rally Team, Bo105.pl i ORLEN Grupą Akrobacyjną Żelazny.

Quiz. Polacy na Euro. Jak dobrze pamiętasz poprzednie występy reprezentacji?

Pytanie 1 z 11
Reprezentacja po raz pierwszy na mistrzostwa Europy awansowała, gdy prowadził ją trener Leo Beenhakker. W którym roku odbyło się pierwsze Euro z udziałem naszej kadry?