Radni PiS z Leszna przed szpitalem

i

Autor: TS

Służba zdrowia

"Leszczyński szpital musi mieć neurologię"

2024-06-12 9:55

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Leszna chcą zwołania w trybie pilnym komisji spraw społecznych. "Radni i mieszkańcy Leszna muszą się dowiedzieć, jaki jest plan uratowania oddziału neurologicznego". Szpital chce zawiesić jego działanie od 1 lipca.

Szpital w Lesznie chce zawiesić neurologię

Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny w Lesznie o planach zamknięcia oddziału neurologicznego poinformował kilka dni temu. W środę (12.06) do tematu odnieśli się radni Prawa i Sprawiedliwości z Leszna.

Problem wynika wyłącznie z małej dostępności specjalistów, którzy byli na tym oddziale przepracowani i nie chcieli wykonywać pracy ponad swoje siły. Musimy znaleźć sposób na to, żeby przyciągnąć do miasta, do Leszna neurologów specjalistów - mówił Adam Kośmider, radny PiS. 

Jak uratować neurologię w szpitalu w Lesznie?

Radni PiS wystosowali apel do przewodniczącego RM Leszna o zwołanie w trybie pilnym komisji spraw społecznych w sprawie sytuacji w szpitalu w Lesznie.

Komisja ma być zwołana aby poinformować całe miasto Leszno, wszystkich mieszkańców o sytuacji szpitala i wnosimy aby na tę komisję zaproszeni otrzymał również pan dyrektor szpitala, ordynator oddziału neurologii a także przedstawiciele lub Marszałek Województwa Wielkopolskiego - mówiła Ewa Rosik z PiS.

Warto dodać, że w przypadku zawieszenia, czy też likwidacji oddziału neurologicznego w Lesznie, pacjenci będą musieli jeździć do placówek w Puszczykowie, Poznaniu czy Ostrowie Wielkopolskim. Bliżej Leszna neurologii nigdzie nie ma. 

Ale żużel! Uczestnicy 14. Ogólnopolskiego zlotu skuterów Osa na stadionie żużlowym w Lesznie