koszykówka

Nie było co zbierać

2024-01-08 6:48

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno jeszcze nie przegrały w obecnym sezonie i nic nie wskazuje by tak miało się stać. W kolejnym spotkaniu o punkty w II lidze zdemolowały drużynę z Zielonej Góry 108:26.

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno znów wygrały

Rywalkom trzeba oddać co należne, bo to one co interesujące zdobyły pierwsze dwa punkty w meczu i objęły prowadzenie. Potem jednak z przyjezdnych nie było co zbierać. Leszczynianki niczym walec zaczęły miażdżyć zespół z lubuskiego, by po I kwarcie, czyli 10 minutach gry prowadzić 33:3. W kolejnej rywalki nie zdobyły żadnego punktu, co zdarza się bardzo, ale to bardzo rzadko. W efekcie do przerwy mieliśmy rekordowy wynik (58:3). Po zmianie stron sporo minut dostały zmienniczki i rywalki podciągnęły się w ataku. Obrona przeciwniczek jednak nie istniała a cały jednostronny pojedynek zakończył się wynikiem 108:26.

Dwucyfrowe zdobycze zapisały na swoim koncie w tym meczu: Maja Pietrzak – 21, Wiktoria Skrzypczak – 17, Justyna Hołtyn-Gorynia – 15, Aleksandra Brambor – 12, Iga Walentowska – 11 oraz Paulina Kuczyk – 10.

Polecany artykuł:

Porażka i spadek w tabeli

Mega trudny quiz dla fanów żużla

Kto jest rekordzistą pod względem zdobytych tytułów Indywidualnych Mistrzostw Polski w żużlu?