Piłka nożna

Polonia zatrzymana na boisku lidera

2024-05-13 11:05

Jedno z najciekawszych spotkań piłkarskiej IV ligi odbyło się tym razem w Kórniku, gdzie lider rozgrywek – Kotwica podejmowała piąty zespół – Polonię 1912 Leszno. Mimo dobrej gry punkty niestety zostały u gospodarzy.

Po trzech zwycięstwach z rzędu liczyliśmy na kolejne dobre wieści, choć za faworyta uchodziła Kotwica. To jednak podopieczni trenera Karola Misia kreowali groźniejsze sytuacje i już do przerwy powinni prowadzić. Tym razem zawodziła skuteczność. Już w 1 minucie mogło być 1:0, ale pierwszej sytuacji nie wykorzystał Jędrzej Wosiak. W 20 minucie Skrzypczak, a siedem minut później Robaczyński też nie zachowali zimnej krwi. Potem okazje bramkowe zmarnowali też: Asani, Olejnik i Rabiega. Do przerwy było bez bramek. W 60 minucie Kotwica wybiła piłkę z linii bramkowej. Te wszystkie wspomniane niewykorzystane sytuacje się zemściły. W 4, doliczonej minucie Kotwica, która z przebiegu gry nie zasłużyła na wygraną trafiła ten jedyny raz i to co wydawało się w tym meczu niemożliwe stało się faktem. Jedenastka z Kórnika wygrała 1:0.

Weekendowe mecze Obry i Korony

15 mecz bez porażki z rzędu mają za sobą piłkarze Obry 1912 Kościan. Pojedynek naszego zespołu z Lipnem Stęszew zakończył się remisem 1:1. Wyrównującą bramkę zdobył dla gospodarzy Sznabel. Ostre strzelanie urządziła sobie Korona Piaski, która doczekała się zwycięstwa i ucieczki ze strefy spadkowej. Korona pokonała ostatnią w tabeli Pogoń Łobżenica 4:0 po dwóch trafieniach Nowaka oraz bramkach Cubala i Wojtkowiaka.