Wielki ogień w Chróścinie
Ogień w zakładzie przetwórstwa mięsnego przy DW 323 Leszno-Góra wybuchł wczoraj (14 maja) ok. godz. 22.40. To duży obiekt, o wymiarach 150 m na 50 m i powierzchni ok. 7 tys. m kwadr. Szybko objął część produkcyjną zakładu. Na miejsce zadysponowano ok. 40 zastępów straży pożarnej z okolicznych powiatów: górowskiego, leszczyńskiego, milickiego, lubińskiego, polkowickiego i głogowskiego oraz grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Gdy strażacy dojechali na miejsce, znaczna część dachu budynku objęta była już pożarem.
- Pali się w części podsufitowej budynku produkcyjnego. Sytuacja jeszcze nie jest opanowana. Trwają cały czas działania gaśnicze. Działania prowadzone są z zewnątrz. Część budynku uległa spaleniu - informował w piątek o godz. 7:00 Marcin Klefas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.
Ogień objął część budynku produkcyjnego zakładu, o stalowej konstrukcji. W wyniku działania ognia część dachu budynku zapadła się do środka. Strażacy walczą jednocześnie o uratowanie pozostałych budynków firmy.
- Cztery osoby, pracownicy zakładu zostali przewiezieni do szpitala. Podtruli się dymem, który wydostawał się na zewnątrz budynku - mówi strażak.
Z uwagi na niebezpieczny dla zdrowia dym strażacy zaapelowali do mieszkańców Chróściny o nieotwieranie okien i niewychodzenie z budynków na zewnątrz.