Mecz gwiazd futsalu w Lesznie

Reszta Świata lepsza od Polski

2024-09-16 13:07

Leszno było organizatorem pierwszego, historycznego spotkania, czyli meczu gwiazd FOGO Futsal Ekstraklasy, w którym zmierzyły się drużyny Polski i Reszty Świata. Górą byli ci drudzy, wygrywając 4:3.

Gwiazdy Futsal Ekstraklasy w Lesznie

To było pierwsze takie spotkanie w historii. Wszystko to też w ramach 10-lecia klubu z Leszna, który przed Meczem Gwiazd rozegrał towarzyskie spotkanie w gośćmi z Brukseli. FC Sokół to drużyna, zrzeszająca polskich graczy, przebywających na stałe w Belgii. Klub grający w regionalnej II lidze nie miał szans w starciu z leszczynianami, którzy raz po raz posyłali piłkę do siatki. Goście, pomimo ambitnej postawy nie byli w stanie zdobyć choćby honorowej bramki. Dla Sokoła była to jednak wspaniała przygoda i najważniejszy mecz w historii klubu.

Polecany artykuł:

Zwycięstwo i remis w IV lidze

Mecz Gwiazd dla Reszty Świata

Potem doszło do wspomnianego Meczu Gwiazd, w którym ci zagraniczni pokonali Polskę 4:3. Do przerwy Reszta Świata prowadziła 1:0 po trafieniu Pedrinho. Po zmianie stron ten sam gracz podwyższył na 2:0. W 25 minucie kontaktowego gola dla Polski zdobył Budniak. Jednak w 31 znów dwoma trafieniami prowadzili gracze zza granicy po strzale Santany. Później było już 4:1, po strzale De Freitasa. Ostatnie dwie trafienia w meczu należały już do Polaków Biel na 2:4 i Budniak w ostatniej minucie na 3:4. Tak wyglądała historia pierwszego takiego niecodziennego spotkania.

Powódź 2024: Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na rzece Odrze

Quiz. Tak smakowało dzieciństwo w PRL-u. Czy poradzisz sobie w tej słodkiej podróży do przeszłości?

Jednym z najpopularniejszych i najtańszych deserów był ryż zapiekany z owocami. Jakimi?