Koszykówka

Skruszyli niepokonanych

2024-10-21 12:30

Koszykarze Royal Polonii 1912 Leszno odnieśli czwarte zwycięstwo w piątym meczu o punkty w II lidze. Nasza drużyna pokonała na wyjeździe niepokonany dotąd zespół ENEI Basket Poznań 87:78.

Poloniści wygrali w Poznaniu 87:78

Do czasu tego meczu leszczynianie mieli bilans 3-1, rywal, który rozegrał mecz mniej 3-0, będąc niepokonanym. Zanosiło się na trudną przeprawę gości, którzy rozpoczęli jednak świetnie, bo od prowadzenia 14:2. Poznaniacy zbliżyli się najpierw na 6 punktów, ale potem znów nastąpił dobry fragment w grze gości, którzy na półmetku spotkania mieli aż 18 punktowy zapas, prowadząc 49:31. Najsłabiej goście zagrali w IV kwarcie. Przez 4 minuty Royal Polonia nie zdobyła punktów. Rywal szybko się zbliżał i przez chwilę tracił już tylko 7 punktów. Miejscowi jeszcze uwierzyli, ale po profesorsku końcówkę rozegrał Hubert Pabian. To jego punkty uspokoiły sytuację i do nerwowej końcówki nie doszło. Poloniści wygrali w Poznaniu 87:78 i wskoczyli na fotel lidera II ligi, grupa D. Trzeba jednak zaznaczyć, że w lidze są dwie niepokonane wciąż drużyny z Prudnika i Pleszewa, które rozegrały o jedno spotkanie mniej. Dodajmy jeszcze, że najwięcej punktów dla Polonii zdobywali: wspomniany Hubert Pabian - 29, Mateusz Jakubiak – 13, Kamil Zywert – 11 oraz Daniel Soroka – 10.

Obra Kościan przegrywa z Pogonią Prudnik

Na odwrotnym biegunie pozostaje Remli Obra Kościan, która pomimo ambitnej postawy nie sprostała w domowym meczu Pogoni Prudnik 69:85. Do przerwy można było się jeszcze łudzić, bo Obra traciła tylko 6 punktów. Po przerwie gospodarze nie trafili do kosza przez 6 minut. To słono kosztowało. Pogoń nie miała problemów z wygraniem spotkania, triumfując w popularnym ,,Rataju” 85:69. W zespole z Kościana wyróżnili się: Jędrzej Janowicz – 24 oraz Gerard Świerczyk – 22 punkty. Obra jako jedyna w grupie D II ligi nie wygrała jeszcze meczu i niestety jest ostatnia.