Piłka nożna

i

Autor: AB

Piłka nożna

Trwa finisz piłkarskiej IV ligi

2024-06-17 11:16

W przedostatniej kolejce powody do zadowolenia mają w Lesznie oraz Kościanie. Gorsze nastroje tylko w Piaskach, które zagrożone są grą w barażach o utrzymanie.

Trwa finisz piłkarskiej IV ligi

Zarówno Polonia, jak i Obra przyzwyczaiły nas z reguły do dobrej gry w tym sezonie. Oba zespoły są w czołówce tabeli i po pewnej zadyszce zanotowały po drugiej wygranej z rzędu. Polonia podejmowała Huragan Pobiedziska, czyli inny zespół czuba tabeli. Leszczynianie uporali się z nim, wygrywając 3:1 po bramkach Rabiegi, Asaniego oraz trafieniu samobójczym.

Obra podejmowała zdegradowaną już Tarnovię Tarnowo Podgórne i wygrała 5:3. Na listę strzelców wpisali się: Płotkowiak, Słoma, Krawczyk, Jabłoński, a jedno trafienie było także po strzale samobójczym.

Niepocieszona z Gołuchowa wyjechała Korona Piaski, która toczyła zacięty mecz z LKS, którego jednak przegrała 2:1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Draszczyk. Korona będzie musiała do końca walczyć o uniknięcie baraży o utrzymanie. Po tej porażce wciąż traci punkt do Polonii Marcinki Kępno, które na koniec podejmie zespół z Leszna. Korona podejmie z kolei świeżo upieczonego III-ligowca – Kotwicę Kórnik. By uniknąć baraży Korona musi wygrać, a ekipa z Kępna przegrać z jedenastką z Leszna.

Miss Euro Marta Barczok dla Super Expressu